ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8816177
*
nr 881 6177
Spegel
höjd: 106 ca
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 20:33:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 20:24:54
1
350 kr
17/3 15:28:45
2
600 kr
17/3 19:20:55
3
450 kr
17/3 19:21:05
3
600 kr
17/3 19:21:18
3
700 kr
17/3 20:15:26
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 881 6177
Spegel
höjd: 106 ca
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/3 20:24:54 | 1 | 350 kr |
17/3 15:28:45 | 2 | 600 kr |
17/3 19:20:55 | 3 | 450 kr |
17/3 19:21:05 | 3 | 600 kr |
17/3 19:21:18 | 3 | 700 kr |
17/3 20:15:26 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53